Pokój konferencyjny na Facebooku

webinar-facebook

Rewolucja! Tego jeszcze nie było. Data 24 stycznia 2012 roku przeszła do historii jako wyjątkowa. Nastąpił przełom w prowadzeniu webinarów (inaczej szkolenie w Internecie). Wczoraj odbył się pierwszy webinar na Facebooku.

Kiedyś pokój konferencyjny w Internecie był dostępny dla nielicznych i dużych firm, bo ta technologia była droga. Dzisiaj każdy może z tego skorzystać dla własnych celów w bardzo przystępnej cenie. Ostatnio nagrywam serię filmów o prowadzeniu bloga na WordPress, a w planach miałem napisać artykuł i nagrać film, na którym pokażę Ci z jakiego pokoju konferencyjnego korzystam. Zobaczysz jakie możliwości ma taki pokój i jak z nich skorzystać. Nie zdążyłem tego zrobić przed nadzwyczajną możliwością skorzystania z takiego pokoju na swojej stronie na Facebooku.

Teraz opowiem Ci i pokażę jak wygląda pokój konferencyjny na Facebooku, jakie ma możliwości i w konsekwencji jakie wielkie korzyści daje taka opcja integracji pokoju konferencyjnego z Facebookiem.

Plugin, który łączy Twój pokój konferencyjny z Twoim Fan Page nazywa się ViralWebcaster. Po wejściu na dowolnego Fan Page, który ma wykonaną już taką integrację i strona startowa jest ustawiona na plugin ViralWebcaster, osoba musi kliknąć przycisk „Lubię to”, aby wejść do takiego pokoju konferencyjnego. W taki sposób można szybko pozyskać dużą ilość fanów. Dzięki temu pluginowi możesz też dodatkowo zintegrować Fan Page z kampanią w autoresponderze. W tej chwili można zintegrować z autoresponderami: GetResponse, Eresponder Pro i Aweber. W ten sposób można też zyskać nowe kontakty na listę adresową. Po kliknięciu „Lubię to” strona wygląda tak:

Pokój konferencyjny Facebook

Na górze widać osoby z Facebooka wraz z ich awatarami, które polubiły Twojego Fan Page i teraz znajdują się w Twoim pokoju konferencyjnym.

Niżej widać napis razem z obrazkiem kłódki. Gdy klikniesz ten napis rozwija się tekst, w którym jest napisane, że uzyskasz dostęp do ukrytego pliku, jeśli przyprowadzisz do tego pokoju konferencyjnego określoną ilość ludzi. Ilość zależy od tego, jak właściciel Fan Page ustawi. Gdy sprowadzimy określoną ilość ludzi, to uzyskujemy dostęp do tego pliku.

Dalej mamy okno właściwe, na którym widać co się dzieje w pokoju konferencyjnym. W tym oknie zależnie jak ustawi prowadzący można zobaczyć obraz z kamery prowadzącego ten webinar, slajdy z prezentacji lub widok pulpitu prowadzącego. Ale na tym nie koniec.

Tak jak widzisz na tym obrazku nie widać szkolenia na żywo, lecz nagrany film. Właśnie tak, bo inną opcją jest ustawienie filmu, a nawet listy trzech, które można obejrzeć, jeśli w danym momencie nie ma szkolenia na żywo. Dla mnie to świetna sprawa. Jednak na koniec zostawiłem najlepsze.

Można retransmitować webinar na żywo z innego Fan Page. Pewnie spytasz, co tutaj takiego rewelacyjnego? Otóż, jeśli wcześniej nie prowadziłeś webinarów, to minie trochę czasu, zanim będziesz w tym dobry. Dzięki retransmisji możesz skorzystać z pomocy doświadczonych osób w tej kwestii i pokazać webinar takiej osoby na swoim Fan Page i ściągnąć ruch na swojego Fan Page. Najlepsze jest to, że jeśli jest to webinar, który uczy i jednocześnie promuje jakiś produkt lub usługę, to na swoim Fan Page, będziesz mógł podpiąć swój link partnerski i korzystać ze wsparcia doświadczonych osób.

Poniżej okna pokoju konferencyjnego jest dostępna opcja wstawienia dużego żółtego przycisku, pod którym możesz podpiąć dowolny link, np. polecający jakiś produkt lub usługę związaną z treścią szkolenia.

Pod tym przyciskiem widać pole, gdzie można wpisać komentarze, które pokażą się na tablicy osoby, która go wpisze. Oczywiście osoba może odkliknąć opcję „Opublikuj na Facebooku” i wtedy ten komentarz będzie widoczny tylko pod tym webinarem. I to jest kolejny sposób na wirusową reklamę Twojego Fan Page. Znajomi osób, którzy zobaczą komentarz na tablicy, będą ciekawi co ich znajomy tam robi i wejdą do takiego pokoju, co daje kolejne polubienie Fan Page i możliwe kolejne komentarze na tablicach wielu osób.

Uff! Tyle korzyści dzięki jednemu nowemu pluginowi na Facebooku. Jeśli chcesz mieć taki pokój konferencyjny na Facebooku za niską cenę, to w tej chwili jest już dostępne TanieSpotkanie od firmy GVO. Właśnie z takiego pokoju konferencyjnego korzystam, tylko w wersji pakietu narzędzi internetowych o nazwie Host Then Profits. Integracja pokoju z Facebookiem jest darmowa. Jednak wiele opcji, które wcześniej opisałem są dostępne dopiero po opłaceniu ulepszenia tego pluginu. Cenar regularna to 97$ na miesiąc. Jednak gdy napisałem ten artykuł cena w promocji wynosi 47$ na miesiąc.

Firma GVO jak i twórcy pluginu ViralWebcaster – Tissa Godavitarne i Mark Call (obaj związani od wielu lat z marketingiem sieciowym) stworzyli też programy partnerskie to tych usług, więc możesz mieć pokój konferencyjny i pełne możliwości tego pluginu za darmo, a nawet na tym zarabiać.

Ta technologia internetowa kryje w sobie wielki potencjał, który warto wykorzystać w biznes online. Twój biznes internetowy rozkwitnie, gdy umiejętnie użyjesz te narzędzia internetowe jak pokój konferencyjny i swój Fan Page na Facebook. Razem wchodzimy w nową erę marketingu sieciowego.

Przygotowałem poradnik w postaci filmu jak zintegrować pokój konferencyjny z Facebookiem. W tym poradniku również pokażę Ci jak ustawić opcję, które przedstawiłem w tym artykule. Ten film możesz zobaczyć na moim Fan Page. Wykorzystałem funkcję aplikacji ViralWebcaster, o której wcześniej napisałem. Teraz mój film jest cały czas pokazywany na moim Fan Page, kiedy nie prowadzę webinaru na żywo lub nie retransmituję webinaru innej osoby.


Jeśli podoba Ci się artykuł to kliknij poniżej przycisk „Lubię to!”.

Wpisz poniżej swój komentarz dotyczący tego wpisu. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne lub masz dodatkowe pytania, to wpisz je poniżej. Jak chcesz wykorzystać pokój konferencyjny na swoim Fan Page?

Paweł Protaś podpis

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Twitter
 • Blip
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Gadu-Gadu Live
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Forumowisko
 • Kciuk.pl
 • LinkedIn
 • Drukuj

Komentarze: 6

 1. Cześć. Serio cieszę się, że się tu znalazłam. Stało się to totalnie przez przypadek w trakcie szukania informacji o nieruchomościach. Jestem zaskoczona, że ktoś omawia interesującą mnie tematykę i to dodatkowo robi to w zajmujący sposób. Mam nadzieję, że dostęp do takich treści nie będzie blokowany po niedawnym podpisaniu umowy ACTA przez Polskę :( P.S. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić to można by jeszcze trochę popracować nad prezencją bloga.

  • Cześć, cieszę się, że mogłem pomóc. Jak masz jakieś do mnie pytania to pisz śmiało. Ja też mam taką nadzieję, że mój blog będzie dalej prężnie się rozwijał i go nie zblokują. Zgadzam się z Tobą co do wyglądu bloga i chcę go zmienić. Pewnie nadal będzie głównie niebieski kolor bo to mój ulubiony i ogólnie jasne odcienie. Napisz mi proszę co konkretnie zmieniłabyś na mojej stronie. Przyda mi się każda opinia.
   Dzięki i pozdrawiam

 2. human pisze:

  W Polsce korzystanie z tego typu usług wydaje się mieć przyszłość. W porównaniu z innymi krajami jak np.: USA e-learning jest u nas niezbyt popularny.

  • Tak, zgadzam się. W USA użycie Internetu w wielu dziedzinach życia jest naturalne. W Polsce jest to faza rozkwitu.

   W e-learningu podoba mi się dostęp do wiedzy w dowolnym momencie i miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu. Do pełnego zgłębienia wiedzy potrzebny jest kontakt z innymi ludźmi w danej branży. Teraz dzięki Internetowi można swobodnie i przez długi czas rozmawiać, a nawet się widzieć nawzajem oraz mieć dostęp do wglądu pulpitu drugiej osoby. To daje wiele możliwości edukacyjnych i pomoc przy rozwiązywaniu problemów na dowolną odległość.

   Jakich narzędzi internetowych używasz lub masz zamiar używać do szkoleń przez Internet?

   • e-learning pisze:

    Liczba narzędzi i programów, które można wykorzystać do przeprowadzania spotkań w wirtualnych pokojach jest ogromna. Szkoda tylko, że firmy nie chcą wydawać pieniędzy na profesjonalny sprzęt i soft, które gwarantują sprawne przeprowadzenie spotkania online. Rzeczywiście spotkania na żywo nie są w naszym kraju bardzo popularne, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Bo warto inwestować jest środki w takie rozwiązania. Od jakiegoś czasu poszukuję informacji w tym temacie i natknęłam się na stronę http://www.webcomm.eu. Tam autorka na bieżąco testuje nowe oprogramowania i wystawia opinie. A także podpowiada i radzi. Pozdrawiam!

 3. aster pisze:

  świetnie prowadzona strona, fajnie to wszystko opisujesz i zdecydowanie bede zaglądał częściej

  posiadam stancje, pokój na wynajem

Dodaj komentarz