O mnie

Paweł Protaś

Cześć! Nazywam się Paweł Protaś. Pochodzę z Radzynia Podlaskiego – stolicy powiatu w woj. lubelskim:)
Główną moją wartością jest Bóg. Staram się żyć na wzór nauk i czynów Jezusa Chrystusa – prawdziwego Boga i człowieka. Realizuję to przez swoje powołanie w służbie Bogu i ludziom, robiąc to, co kocham i na czym najlepiej się znam. A co kocham, jaki jestem i jak realizuje swoje powołanie, o tym przeczytasz dalej na tej stronie.

Tak jak większość osób zostałem wychowany przez rodziców i szkołę z przeświadczeniem, aby dużo się uczyć i mieć dobre oceny. Dzięki temu będę miał dobrą pracę. Następnie ciężko pracuj, a dużo zarobisz. Bardzo przykładałem się do nauki, aby nie zawieść rodziców i uchronić się przed goryczą porażki. O wiele później przekonałem się, że porażki są dobre, bo uczą najlepiej.

Za dobre oceny przy ukończeniu podstawówki dostałem od rodziców mój pierwszy komputer. Nigdy nie zapomnę moich pierwszych gier komputerowych Quake 2 i Age of Empires. Razem z kolegami wiele czasu spędziliśmy na wspólnym graniu w Heroes of Might and Magic III. Swoją drogę moim zdaniem to kultowa część tej gry:)

Przez wiele lat grałem w różne gry z gatunku FPP, RTS i RPG. Przyznam szczerze, że za dużo. Dopiero później, gdy spotkałem odpowiednich ludzi i treści o biznesie internetowym, to zmieniło moje priorytety. Teraz rzadko gram w gry komputerowe. Jednak wciąż mnie pociągają. Już za dużo o tych grach:) Przejdę, co było dalej.

Jako jeden z nielicznych w szkole wybrałem nową maturę. Opłaciło się, bo dostałem się na studia bez egzaminów. Poszedłem w kierunku informatyki. Obrałem sobie za cel zawodowy współtworzenie oprogramowania jako programista. Po ukończeniu dziennych studiów inżynierskich, otrzymałem propozycję pracy jako informatyk w swoim mieście. Skorzystałem z okazji i byłem szczęśliwy ze swojej pierwszej pracy w zawodzie jakim się kształciłem.

Chciałem dalej działać w kierunku informatyki, więc rozpocząłem studia magisterskie w trybie internetowym. Dzięki tej decyzji nauczyłem się lepiej zarządzać swoim czasem. W aktualnej pracy uzyskałem doświadczenie w zarządzaniu siecią, sprzętem i oprogramowaniem komputerowym. Oprócz zadań informatycznych wykonuję prace biurowe, dzięki czemu nauczyłem się wykonywać wiele zadań równolegle, jak i wyznaczać sobie priorytety. Dzięki studiom internetowym mogłem dalej poszerzać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu programowania.

Jednak postanowiłem szukać pracy jako programista, bo aktualne stanowisko tego nie oferowało. Po wielu nieudanych próbach były okresy zwątpienia. Zastanawiałem się, co mogę zrobić, aby moje życie wyglądało tak jak chcę. Długo nie mogłem znaleźć rozwiązania, aż w końcu napotkałem w Internecie treści z rozwoju osobistego, które odmieniły moje życie na lepsze. Ta wiedza dała mi w końcu odpowiedzi na dręczące mnie pytania i stała się motorem do moich dalszych działań.

Od tej pory podejmuję nowe wyzwania. Wciąż poszukuję nowej wiedzy i wdrażam je w życie. Teraz czuję, że naprawdę żyje. Aktualne działania przynoszą mi wiele satysfakcji. Od zawsze pomagałem ludziom ze swojego otoczenia jak tylko potrafiłem. Teraz gdy sam się rozwijam i działam w perfekcyjnym dla mnie biznesie, potrafię lepiej pomagać innym i jednocześnie sobie. Internet pozwala mi poznawać ludzi z całego świata, nawiązywać przyjaźnie i wzajemnie się wspierać.

Dziękuję osobie, która pokazała mi biznes, w którym świetnie się czuję. Również każdej osobie, która pojawiła się i pojawi się na mojej drodze niekończącego się rozwoju.

Lubię uczyć i dzielić się moją wiedzą oraz doświadczeniem z osobami, które tego potrzebują i wdrażają wiedzę w życie. Poza programowaniem zainteresowałem się tworzeniem i obróbką filmów, dlatego sporo filmów znajdziesz na moim blogu. Moim celem od dawna i wciąż jest praca w grupie, ponieważ wtedy ludzie nawzajem się wspierają, a wymiana doświadczeń powoduje, że grupa wspólnie szybciej odnosi pożądane rezultaty.

Paweł Protaś podczas wędrówki górskiejWracając jeszcze do moich zamiłowań. Byłem na kilku wycieczkach szkolnych w górach. Bardzo spodobał mi się wysiłek chodzenia cały dzień po górach. I tak mi zostało do dziś:) W konsekwencji moim ulubionym środkiem transportu są moje nogi. Lubię długie spacery i bieganie. Jak tylko mogę to pierwszorzędnie wybieram moje nogi zamiast roweru, samochodu lub autobusu.

Paweł Protaś gra muzykę na keyboard

Od taty zabrałem zamiłowanie do muzyki. Mój tato grał na gitarze i śpiewał na weselach w zespole. Pamiętam jak szalałem na tych zabawach. I dziwnym trafem pamiętam jak i też moja mama, jak na jednej zabawie zasnąłem na scenie:) Miałem wtedy 4 lata.

W „ognisku muzycznym” nauczyłem się grać na keybordzie – takich elektronicznych klawiszach. Przez długi czas grałem. Teraz gram okazjonalnie na Święta Bożego Narodzenia kolędy lub na imprezy rodzinne przy ognisku lub grillu.

Pomimo moich wielu zainteresowań w końcu obrałem ścieżkę specjalizacji. Określiłem też, po co tak naprawdę robię, to co lubię. Oprócz satysfakcji jaką czuję, gdy mogę pomóc osobie w temacie na którym się znam, mam swoją wizję i misję.

Moją wizją jest, aby każda strona internetowa dostarczała wartościowej treści, której oczekuje Internauta odwiedzający wybraną stronę i na której w intuicyjny i łatwy sposób będzie mógł się po niej poruszać.

Za dużo jest śmieciowych stron w Internecie stworzone wyłącznie pod pozycjonowanie. Google coraz skuteczniej z tym walczy. Jednak warto dodać swoją cegiełkę do budowy użytecznego i przyjemnego w użyciu Internetu.

Moja misja to stale się rozwijać, aby tworzyć coraz lepsze strony internetowe, po których łatwo się poruszać i które oferują Internautom wartościową treść oraz przekazanie mojej wiedzy i doświadczenia dla osób, które są gotowe działać w taki sam sposób jak ja, stawiając na jakość treści oraz funkcjonalność i użyteczność strony.

To jeśli chodzi o moją wizję i misję, do spraw technicznych jak strony internetowe. Natomiast jest coś o wiele bardziej dla mnie ważniejszego.

Moim powołaniem jest realizacja wizji świata, w którym jak największa ilość ludzi, którzy są wokół mnie była szczęśliwa. Nie tylko na dzień lub chwilę, ale na stałe na całe życie. Chcę widzieć uśmiechy na twarzy ludzi każdego dnia. A to można uzyskać tylko wtedy, gdy człowiek realizuje swoje powołanie, czyli robi to co kocha.

Odkryłem sposób jak mogę zmienić swoje życie na takie, jakie pragnę mieć i jednocześnie pomóc innym uzyskać to samo. Zauważyłem, że dla większości ludzi żyjących na świecie istnieją 3 główne potrzeby: dobre zdrowie oraz wystarczająca ilość pieniądzy i czasu, aby realizować swoje marzenia i pasje.

Prawda jest taka, że bez zdrowia nie mamy energii, aby cokolwiek robić. Nie czerpiemy też przyjemności z tego, co kochamy. Dlatego zdrowie to podstawa i warto wiedzieć, jak o nie zadbać i wdrożyć tą wiedzę w życie.

Prawie do wszystkiego, co chcemy osiągnąć w życiu są potrzebne pieniądze. Tak już ten świat ludzki jest skonstruowany. Mając dużo pieniędzy można zrealizować większość swoich marzeń oraz pomóc wielu ludziom.

Są też ludzie, którzy mają dobre zdrowie i pieniądze, ale brakuje im czasu dla siebie i rodziny, aby realizować swoje marzenia.

Wszystko zaczyna się od naszego myślenia, dlatego istotne jest, aby zadbać o swój rozwój osobisty, czyli sferę mentalną. Z naszym umysłem połączone jest ciało, więc należy zadbać o sferę fizyczną. Do całości brakuje jeszcze rozwoju w sferze duchowej. Jeśli człowiek osiągnie harmonię w tych trzech sferach, będzie szczęśliwy. Do uzyskania i utrzymania haromonii trzeba mieć pokorę i stale się rozwijać. Nad tym stale pracuję. Zastanów się nad moimi słowami i odnieś je do swojego życia. Pomyśl, jakie masz doświadczenia z tym związane i wyciągnij dla siebie wnioski.

Gdy odkryłem sposób jak zrealizować moje powołanie, to od tej pory moja uwaga skupiła się na realizacji tego wielkiego celu. Ten cel nie ma dla mnie końca i będę go realizował całe swoje życie. Chcę, aby za moim przykładem, jak największa ilość ludzi zmieniła swoje życie na takie, jakie pragnie mieć. Chcę widzieć ludzi zdrowych, szczęśliwych, którzy robią to, co kochają.

Swoją wizję realizuję w zespole ludzi, którzy mają takie same lub podobne wartości do moich i razem osiągamy wspólne cele. Jeśli podzielasz moje wartości i wizję, to z chęcią Cię poznam. Napisz do mnie lub zadzwoń. Możliwe, że dołączysz do zespołu marzeń, który buduję i razem będziemy zmieniać swoje życie i innych ludzi na takie, na jakie zasługują.

Dzięki, że przeczytałeś moją historię do końca i chciałeś poznać wartości, jakimi się kieruję w życiu.

Co o tym myślisz i czym się kierujesz w życiu?

Komentarze: 6

 1. Długa, barwna historia, cel bardzo zacny. Powodzenia w tworzeniu jak najlepszych stron ;)

 2. alex pisze:

  Niezwykła osoba, niezwykłe cele.

 3. Chwalebne cele i przemyslenia. Chcialbym skorzystac z twojej wiedzy i doswiadczenia w dalszej realizacji Projektu IQ-arius. Potrzebny mi ekspert od wkonfigurywania moich pomyslow w platforme wordpressa wychodzaca poza typowe blogownictwo.

 4. Pienio Onio pisze:

  Może zacznę od słowa: „Dziękuję”, gdyż dzięki Tobie udało mi się założyć bloga i ciągle się uczę nowych rzeczy. Wiem,że może dla niektórych jest to dziwne, ale dla osoby, która nie miała nigdy do czynienia z tego typu rzeczami i jest totalnie „zielona”, a komputer jej służył zaledwie do banalnych rzeczy, jak odczytywanie poczty, czy słuchanie muzyki itp. to naprawdę coś. Twoje filmy uczą i inspirują, są motorem do działania, a Ty sam jesteś człowiekiem, który chętnie dzieli się swoją wiedzą, pomaga innym zupełnie bezinteresownie, co w dzisiejszych czasach jest naprawdę Wielkie! Podobno wszystko co wysyłamy dobrego-do nas wraca, oby do Ciebie powróciło z podwójną mocą :) Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Dobrego!

  • Dziękuję Ci za dobre słowo. Takie komenatarze potwierdzają mi, że realizuję to, co jest moim powołaniem, czyli inspirować innych i pomagać jak tylko potrafię. Twoje słowa dodały mi energii do jeszcze większego działania. Życzę Ci wytrwałości do realizacji swoich celów. Pozdrawiam.

 5. Krzysiek pisze:

  Dałeś mi do myślenia w ostatnich linijkach. Dziękuję.

Dodaj komentarz