Host Then Profits – Co możesz zmienić na swoim profilu i jakie wsparcie uzyskasz?

Host Then Profits

W tym poście dowiesz się jakich zmian możesz dokonać na swoim profilu na koncie Host Then Profits. Pokażę Ci gdzie zmienisz numer swojej karty płatniczej. Powiem Ci więcej o koncie Titanium i jak go możesz nabyć. Usłyszysz też jak działa pomoc firmy GVO, z której wiele skorzystałem z pozytywnym skutkiem.

Edycja profilu i pomoc w Host Then Profits

Lista menu Mój manager konta Host Then Profits

Po zalogowaniu się na konto po lewej stronie znajdziesz sekcję Mój manager konta. Kliknij tam link Edytuj swój profil.

Edycja profilu

Edycja profilu w Host Then Profits

Na samej górze masz wiele opcji do wyboru. Wszystkie dotyczą Twojej struktury w programie partnerskim. Jak działa ten program partnerski wyjaśnię w kolejnym wpisie. Tymi opcjami możesz ustawić jakie Twoje dane będą widoczne dla innych osób w Twojej strukturze. Upline to osoby będące „nad tobą” w strukturze, a downline to osoby, które są „pod tobą”.

Pamiętasz jak widziałeś imię i nazwisko osoby polecającej pod formularzem zapisu na stronie do rejestracji? To co tam się pojawia możesz ustawić właśnie tutaj w polu Imię i nazwisko. Możesz oczywiście tutaj wpisać co chcesz. Ja wpisałem swoje prawdziwe imię i nazwisko, a nie jakiś pseudonim, abyś wiedział, kto poleca Ci ten pakiet narzędzi internetowych. Na podany niżej adres e-mail będziesz dostawał informacje związane z Twoim kontem Host Then Profits. Niżej wpisałem adres strony internetowej, którą będę hostował na serwerze firmy GVO  (czyli trzymał jej pliki na dysku komputera firmy GVO). Wpisałem adres swojego bloga.

Formy płatności

Wybór formy płatności w Host Then Profits

Dalej wybierz formę płatności. Czek od razu odpada, bo jest tylko dla klientów z USA. AlertPay na razie nie testowałem jak działa. Od początku używam do płatności za usługi oraz wypłatę z programu partnerskiego karty kredytowej oraz trzeciej opcji płatności, czyli karta MasterCard Prepaid GVO.

Po prawej stronie obrazka karty możesz przeczytać trzy wersje tekstu. Na początku będzie informacja o tym, że możesz otrzymywać wynagrodzenie na tą kartę, tylko najpierw ją zamów. Tam w tekście znajdziesz link, który otworzy Ci stronę www firmy Payoneer, która wydaje tę kartę.

Pierwsze co zrobisz to założysz tam swoje konto do obsługi karty oraz powiadomisz, że chcesz mieć tą kartę. Jest to karta debetowa, czyli możesz na tyle z niej skorzystać, na ile masz wystarczająco pieniędzy na jej koncie. Jak polecisz odpowiednią ilość osób, to będziesz mógł opłacać swoje konto co miesiąc już z tej karty, ponieważ można ją płacić w Internecie.

Karta do Ciebie dotrze za jakieś 4-6 tygodni, więc warto złożyć wniosek o jej wydanie od razu po założeniu konta Host Then Profits. Ta karta jest wykorzystywana przez inne firmy w USA, więc możesz podpiąć pod nią inne wynagrodzenia. Miałem okazję to sprawdzić, ponieważ współpracuję jeszcze z inną firmą w USA w kategorii biznesu MLM.

Jak już karta dotrze do Ciebie, to dostaniesz razem z nią informację jak ją aktywować. Tą samą informację dostaniesz na swoim koncie Host Then Profits przy obrazku karty oraz na górze strony Edytuj swój profil.

Po aktywowaniu karty, gdy znajdą się pieniądze na Twojej karcie firma Payoneer pobierze jednorazową opłatę, a później co miesiąc za jej używanie. Z czasem ta kwota spadnie to stałej niskiej opłaty. Tą kartą tak samo jak kartą kredytową robi się zakupy w sklepach lub w Internecie. Możesz wypłacić z niej pieniądze w postaci gotówki z bankomatu, ale w przypadku obu kart są za to pobierane wysokie prowizje, więc odradzam, jeśli faktycznie nie musisz tego robić. Myślę, że lepiej skorzystać z opcji wypłaty na AlertPay, ale to zostawię na inny czas, kiedy faktycznie będzie potrzebna mi gotówka.

Po aktywowaniu karty ostatnim trzecim rodzajem napisu będzie możliwość zalogowania się do konta swojej karty, aby podejrzeć jej saldo lub zatwierdzić transakcję. Można ustawić automatyczne zatwierdzanie transakcji, ale to pochłania więcej pieniędzy w porównaniu z ręcznym zatwierdzaniem.

Aktualizacja profilu w Host Then Profits

Ważną opcją jest Ustaw Spillover/Miejsce na:, o której powiem przy programie partnerskim w kolejnym artykule. Zmień też zalecany język na polski. W przypadku zmian na dole tej strony wpisz swoje hasło do konta w polu Twoje bieżące hasło, a następnie kliknij przycisk Aktualizuj.

Płatności

Z lewej strony menu wybierz Edytuj swoje informacje o płatnościach. Na tej stronie widzisz wszystkie dane, które podałeś podczas rejestracji. Możesz je w każdej chwili zmienić. Właśnie tutaj zmień dane karty płatniczej jeśli chcesz inną kartą opłacać swoje konto, np. kartą Payoneer. Do zmian należy najpierw podać swoje hasło do konta.

Na dole masz historię transakcji. Wszystkie opłaty jakie zostały pobrane automatycznie w określonych dniach co miesiąc z Twojej karty. Na moim koncie jedna kwota jest ujemna, ponieważ dostałem zwrot 1$, który został na początku pobrany przez błąd systemu ponownie za 7 dniowy okres próbny. Jak widzisz w razie jakiś problemów firma GVO dba o swojego klienta. Teraz powiem więcej o systemie wsparcia.

Pomoc w GVO

Menu pomocy firmy GVO w Host Then Profits

Film w tym wpisie zrobiłem wcześniej i jak widzisz na obrazku wygląda to inaczej niż na filmie. Teraz jest mniej linków i są one po polsku. Kliknij Wyślij zgłoszenie (wcześniej Submit a Ticket), aby zgłosić swój problem.

Lista działów pomocy GVO w Host Then Profits

Wybierz odpowiedni dział do swojego problemu. Teraz działy są po angielsku, więc przybliżę do czego posłużą Ci niektóre z nich:

 • Abuse – tutaj zgłoś nadużycia wykorzystania kont i usług firmy GVO przez innych użytkowników,
 • Billing – masz sprawę w związku z opłatami za korzystania z usług firmy GVO, to wybierz ten dział. Wybrałem go, gdy chciałem zwrotu 1$ błędnie pobranego przez system,
 • Bugs – do tego działu zgłoś błędy jakie pojawiły Ci się podczas korzystania z konta Host Then Profits,
 • New member support – to jest dział specjalnie dla nowych użytkowników,
 • Technical Support – dział, z którego najczęściej korzystałem. Tutaj pisałem gdy miałem jakieś problemy z działaniem strony internetowej lub innej usługi.

Po wyborze działu pojawi się okno do wysłania wiadomości.

Formularz wysłania wiadomości do pomocy GVO w Host Then Profits

Wpisz temat, treść i opcjonalnie dołącz pliki, np. obrazki zrzutów ekranu, które pokazują Twój problem. Koniecznie określ priorytet Twojej wiadomości. Masz do wyboru kilka:

 • Low – niski, kiedy Ci się nie spieszy z uzyskaniem odpowiedzi na Twoje pytanie,
 • Medium – średni, dobry wybór dla większości pytań,
 • High – wysoki, kiedy chcesz, aby długo nie czekać na odpowiedź,
 • Urgent – palący problem, aby uzyskać odpowiedź jak najszybciej,
 • Emergency – wybierz to tylko wtedy, kiedy problem ma być rozwiązany właśnie teraz, np. prowadzisz webinar, a jest jakiś problem z działaniem pokoju wideokonferencyjnego,
 • Dedicated Server Client – to jest opcja tylko dla klientów, którzy mają wykupiony serwer dedykowany.

Najczęściej wybierałem Medium, a odpowiedź uzyskałem tego samego dnia lub następnego. Najczęściej wystarczyła mi ta odpowiedź, a w razie czego jeszcze dopytywałem, aż uzyskałem satysfakcjonującą mnie odpowiedź.

Lista zgłoszeń o pomoc do GVO w Host Then Profits

W zakładce Zobacz zgłoszenia mogę podejrzeć wcześniejsze moje zapytania i odpowiedzi jakie dostałem na nie. Możesz kliknąć temat wiadomości i podejrzeć treść swojej wiadomości i odpowiedzi osoby z firmy GVO. W ten sposób możesz pisać o pomoc po angielsku. Jeśli nie znasz angielskiego, to możesz wykorzystać słowniki w Internecie lub poprosić, aby ktoś napisał dla Ciebie wiadomość. W momencie gdy piszę ten tekst bardzo możliwe, że w ten sposób można też napisać pytania po polsku. Inna opcją jest skorzystanie z pomocy polskiej na żywo.

Formularz pomocy online GVO w Host Then Profits

W zakładce Główna w Pomocy wybierz Live Chat. W tym oknie możesz na żywo porozmawiać na czacie w sprawie Twojego problemu. W tym oknie dostępne też jest wsparcie po polsku. Tak jak jest napisane dostępne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12-16. Z listy dział wybierz Polish Support. Poza ustalonym czasem będzie pisało, że jest nieaktywny. W takim wypadku dostępny będzie czat, ale po angielsku.

Gdy nagle przestanie działać Ci strona internetowa lub pokój wideokonferencyjny, to możesz w tej chwili zgłosić awarię przez przycisk Pogotowie w zakładce Główne.

Wysłanie wiadomości awaryjnej do GVO w Host Then Profits

W tym oknie wpisz adres Twojej głównej domeny, która podpięta jest pod konto hostingu www firmy GVO lub numer IP Twojego serwera dedykowanego. Wpisz nazwę użytkownika i hasło jakim logujesz się do cPanelu tego konta hostingowego, które aktualnie nie działa. Wpisz treść wiadomości oraz adres e-mail, który nie mieści się w domenie, z którą teraz masz problem.

Konto Titanium

Przycisk ulepszenia do konta Titanium w Host Then Profits

Jeśli chcesz ulepszyć swoje konto Host Then Profits do wersji Titanium to kliknij po lewej stronie przycisk Upgrade to Titanium.

Porównanie konto Titanium w Host Then Profits

Różnice między tymi kontami są następujące:

 • Domeny – możesz podpiąć dowolną ilość domen w koncie Titanium, a w zwykłym maksymalnie cztery,
 • Autoresponder – możesz utworzyć dowolną ilość kampanii oraz mieć na liście 20000 subskrybentów w wersji Titanium, a na zwykłym 500 oraz 5 kampanii,
 • Video hosting – możesz trzymać na koncie Titanium nieograniczoną ilość filmów, a na koncie zwykłym maksymalnie pięć,
 • Pokój wideokonferencyjny – w Titanium 10 miejsca dostępnych w pokoju, a na koncie zwykłym 5 miejsc. W przypadku pokoju istnieją oddzielne ulepszenia na ilość miejsc,
 • Budowa bloga – możesz stworzyć dowolną ilość blogów na Titanium, a na zwykłym maksymalnie cztery. Chodzi tutaj o blogi na oddzielnych domenach.

Weź wersję Titanium dopiero wtedy, gdy zwykłe konto będzie ograniczało rozwój Twojego biznes online. Do zatwierdzenie ulepszenia kliknij przycisk na dole tej strony. Utrzymanie konta Titanium kosztuje 44,95$ na miesiąc. Posiadanie konta w wersji Titanium ma też wpływ na zarobki w programie partnerskim, o czym powiem w kolejnym artykule.


Jeśli podoba Ci się artykuł to kliknij poniżej przycisk „Lubię to!”.

Wpisz poniżej swój komentarz dotyczący tego wpisu i filmu. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne lub masz dodatkowe pytania, to wpisz je poniżej. Co Ci się podoba w obsłudze konta Host Then Profits? A może co byś zmienił?

Paweł Protaś podpis

Następny artykuł z tej serii to Host Then Profits – Jak działa program partnerski od firmy GVO?

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Twitter
 • Blip
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Gadu-Gadu Live
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Forumowisko
 • Kciuk.pl
 • LinkedIn
 • Drukuj

Dodaj komentarz