Blog WordPress – Od czego zacząć poprawę pozycji w Google?

Blog WordPress

Jest wiele czynników wpływających na pozycję Twojego bloga w wyszukiwarce Google. Zaraz poznasz pierwszy krok jaki warto postawić, aby wpłynąć na podwyższenie pozycji w Google. Jest to wtyczka All In SEO Pack. Zademonstruję również jej działania w nagraniu video.

Pierwszy krok do wzrostu pozycji w Google blog WordPress

Jeśli nie wiesz co to jest wtyczka oraz jak ją zainstalować na swoim blogu opartym na WordPress, to zobacz ten wpis o instalacji wtyczki na WordPress.

Jest wiele wtyczek o podobnym działaniu. W przypadku wtyczki typu All In SEO Pack mogę być zgromadzone funkcje kilku drobnych wtyczek w jednym. Jednak każda z tego rodzaju wtyczek posiadają wspólne funkcje, o których chcę teraz powiedzieć. Przy omawianiu tej wtyczki skupię się wyłącznie na jej głównych funkcjach. Niektórych opcji nie omawiam lub mówię skrótowo, ponieważ z nich nie korzystam.

Nazwa wtyczki All in SEO Pack po instalacji w WordPress

Na powyższym obrazku widzisz tą wtyczkę na liście zainstalowanych już wtyczek w WordPress. Zaznaczam jej nazwę i autora, aby była pewność o jakiej wtyczce będę mówił.

Wejdź do zakładki Ustawienia -> All In One SEO, aby wejść do ustawień tej wtyczki.

Ta wtyczka jest darmowa. Niektóre wtyczki posiadają płatne wersję z dodatkowymi opcjami. W tej wtyczce też jest taka możliwość, aby wykupić wersję rozszerzoną płatną o nazwie PRO. Wystarczy kliknąć link UPGRADE TO PRO VERSION, aby przenieść się do strony zakupu. W tym wpisie skupiam się tylko na opcjach w wersji darmowej.

Jak tytuł strony internetowej wpływa na jej pozycję w wyszukiwarce?

Jednym z czynników wpływających na wysoką pozycję w wyszukiwarkach jest tytuł strony. Tytuł znajduje się w pasku tytułu okna lub zakładki przeglądarki internetowej. Znajdziesz go również w kodzie strony www pomiędzy znacznikami HTML o nazwie title.

Będę używał słowa pozycjonowanie, które oznacza działania prowadzące do zajęcia pierwszego miejsca w wyszukiwarce internetowej na określone słowa kluczowe. W Polsce dominuje wyszukiwarka Google, więc warto skupić uwagę na pozycjonowaniu w Google.

Natomiast słowa kluczowe to takie wyrazy wpisywane przez internautów w wyszukiwarce, na które chcesz, aby Twoja strona internetowa była jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Słowa kluczowe, na które chcesz wypozycjonować dany wpis na swoim blogu powinny znaleźć się na początku tytułu. Pamiętaj też, że siła pozycjonerska rozchodzi się na cały tytuł. Dlatego czym dłuższy tytuł, to mniejsza siła dla poszczególnych słów w tytule. Staraj się nadawać krótsze tytuły i zamieścić jak najbliżej początku tytułu słowa kluczowe.

Domyślnie WordPress nadaje tytuły sam. Treść tytułów bierze z nazwy aktualnej podstrony bloga oraz z pól nazwy witryny i jej opisu. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ tytuły są:

 • długie,
 • nie koniecznie zawierają słowa, na które chcesz pozycjonować daną podstronę swojego bloga,
 • powtarzalne.

Google „nie lubi” duplicated content (z angielskiego powtarzającej się treści). Takie same lub podobne tytuły nie pomogą Ci w pozycjonowaniu, a wręcz mogą Ci zaszkodzić. Z tego względu warto nadawać każdej podstronie bloga unikalny tytuł.

Dlaczego warto skorzystać z wtyczki All in SEO Pack?

W tym momencie wkracza do akcji wtyczka All In SEO Pack. Dzięki niej możesz kontrolować tytuły poszczególnych podstron swojego bloga. W pewnym stopniu możesz to nawet zautomatyzować.

Jak ustawić tytuł we wtyczce All in SEO Pack w WordPress

Teraz przejdę do omawiania poszczególnych opcji w tej wtyczce, które są w niej najważniejsze:

 • Plugin Status – Zaznacz opcję Enabled, aby zacząć korzystać z możliwości tej wtyczki.
 • Home Title – Wpisz tutaj tytuł strony głównej.
 • Home Description – Wpisz tutaj opis strony głównej. Opis pojawia się pod tytułem strony w wynikach wyszukiwarki. W Google opis nie jest aktualnie brany pod uwagę do pozycjonowania. Jednak warto go wpisać, ponieważ widzą go użytkownicy. Jeśli wpiszesz tam opis zachęcający do przeczytania danego artykuły na Twoim blogu, to zwiększysz szansę, że ktoś zajrzy do niego. W opisie umieść też słowa kluczowe, ponieważ gdy słowa jakie wpiszą użytkownicy w wyszukiwarce będą takie same jak w Twoim opisie zostaną one wyświetlone pogrubioną czcionką. A to z pewnością kolejny element na plus do zauważenia Twojego bloga.
 • Home Keywords (comma separated) – Wpisz tutaj słowa kluczowe oddzielone przecinkami, na które chcesz pozycjonować stronę główną swojego bloga. Google już nie bierze pod uwagę słów kluczowych wypisanych w kodzie strony www. Inne niektóre wyszukiwarki mogę jeszcze brać to pod uwagę, chociaż z małą szansą na to. Ludzie zaczęli wypisywać tam wiele słów kluczowych. Często nawet niezgodnych z treścią strony, dlatego ten sposób pozycjonowania stracił na znaczeniu dla wyszukiwarek. Uzupełnienie tego pola jest opcjonalne.
 • Canonical URLs – Może się tak czasem zdarzyć, że ta sama strona internetowa będzie pokazywana na różne sposoby z tą samą zawartością. W takim wypadku może to zaszkodzić w pozycjonowaniu. Najlepszym przykładem są sklepy internetowe. Produkty w sklepie mogą być filtrowane i sortowane według różnych kryteriów. To powoduje, że strona główna posiada różne parametry. Często zapisane są w końcówce adresu URL. Te same produkty, czyli ta sama treść jest widoczna na różnych stronach internetowych, ponieważ parametry w adresie URL tworzą nowe strony do indeksowania przez roboty wyszukiwarek. Powstały kanoniczne adresy URL, aby rozwiązać ten problem. Wskazują one na adres strony internetowej, która ma być brana pod uwagę przy indeksowaniu. Natomiast jej odmiany jawnie wskazują na tą stronę z główną zawartością. Koniecznie zaznacz tą opcję.
 • Rewrite Titles – Jeśli chcesz użyć tej wtyczki do nadpisywania tytułów domyślnie tworzonych przez WordPressa, to zaznacz tą opcję.
 • Post Title Format – Treść zawarta od tego pola aż do pola o nazwie Paged Format określa sposób nadawania tytułów dla różnego rodzaju stron na Twoim blogu. Właśnie te pola automatyzują proces nadawania różnych tytułów dla poszczególnych podstron. W każdym z tych pól możesz użyć wyrażeń, które spełniają pewną funkcję. Wyrażenia te są zawarte między znakami procentów. Takim uniwersalnym wyrażeniem jest %blog_title%. Ta wartość pobierana jest z pola tytuł witryny z zakładki Ustawienia -> Ogólne. Możesz śmiało użyć to wyrażenie w każdym z tych pól. Jednak pamiętaj, że najlepszym rozwiązaniem jest unikalność tytułu. Te pole dotyczy tytułów wpisów. %post_title% oznacza tytuł wpisu i takie wyrażenie zostawiam w tym polu. W ten sposób, każdy wpis ma tytuł taki sam jak nagłówek artykułu.
 • Page Title Format – To pole dotyczy tytułów podstron statycznych, które sam zrobiłeś. %page_title% oznacza tytuł takiej statycznej strony internetowej. Pisząc statyczne ma na myśli strony, w których nie ulega zmianie treść, np. Strona „O mnie” lub „Kontakt”.
 • Category Title Format – To pole dotyczy stron kategorii na blogu. %category_title% oznacza nazwę kategorii.
 • Archive Title Format  – To pole dotyczy stron archiwum wpisów z poprzednich miesięcy. %date% zastępuje datę archiwum.
 • Tag Title Format – To pole dotyczy stron tagów na blogu. %tag% oznacza nazwę tagu.
 • Search Title Format – To pole dotyczy strony do wyszukiwania zawartości na Twoim blogu. %search% oznacza wyrażenie jakie wpisał użytkownik w polu wyszukiwania na Twoim blogu.
 • Description Format – To pole dotyczy opisu jakie pojawi się pod tytułem w wyszukiwarce. %description% oznacza umieszczenie wyłącznie opisu jaki umieścisz do danej strony swojego bloga dzięki tej wtyczce. Niedługo dowiesz się gdzie wpisać opis dla każdej strony oraz jak możesz to zautomatyzować.
 • 404 Title Format – To pole dotyczy strony z informacją, że strona internetowa o wpisanym adresie URL nie istnieje na Twoim blogu. %request_words% oznacza nazwę strony wpisaną w końcówce adresu URL, której nie znaleziono na Twoim blogu.
 • Paged Format – Niektóre strony mogę być podzielone na oddzielne strony, ponieważ ich zawartość jest spora. Na swoim blogu nie korzystałem z tej opcji. To pole dotyczy właśnie tych poszczególnych stron. %page% oznacza numer takiej strony. 

Opcje wtyczki All in SEO Pack w WordPress

Poza nadawaniem tytułów dla stron internetowych na blogu, wtyczka oferuje inne dodatkowe opcje jak:

 • Use Categories for META keywords – Zaznacz tą opcję, jeśli chcesz aby wtyczka automatycznie dodawała nazwy kategorii przypisanych do danego wpisu do słów kluczowych w kodzie strony tego wpisu.
 • Use Tags for META keywords – Ta opcja działa tak samo jak ta powyżej. Tylko z tą różnicą, że będą dodawane tagi tego wpisu.
 • Use noindex for Categories – Zaznacz tą opcję, jeśli nie chcesz, aby roboty wyszukiwarek zaindeksowały strony kategorii z Twojego bloga. W ten sposób takie strony nigdy nie pojawią się w wyniku wyszukiwania.
 • Use noindex for Archives – To samo co wyżej. Tylko z tą różnicą, że odnosi się to do stron archiwów.
 • Use noindex for Tag Archives – To samo co wyżej. Tylko z tą różnicą, że odnosi się to do stron tagów.
 • Autogenerate Descriptions – Jeśli chcesz, aby opis do stron na Twoim blogu tworzył się automatycznie, to zaznacz tą opcję. Działa to w ten sposób, że w opisie danej strony przepisuje wtyczka początkowy tekst na tej stronie. Nie korzystam z tej opcji, bo wolę sam wpisać opis dopasowany do danej strony.
 • Capitalize Category Titles – Opcja, która zamienia pierwszą literę w tytule nazwy kategorii na dużą.
 • Exclude Pages – Tutaj możesz wypisać strony, na których ta wtyczka ma nie działać.
 • Additional Post Headers – W tych trzech kolejnych polach możesz dopisać kod HTML jaki ma się pojawić w sekcjach head kodu strony. Na przykład dodać meta tag o autorze strony. Z tej możliwości jeszcze nie korzystałem. Te pole dotyczy wpisów.
 • Additional Page Headers – Te pole dotyczy stron statycznych.
 • Additional Home Headers – Te pole dotyczy strony głównej.
 • Log important events – Ta opcja powoduje stworzenie pliku tekstowego z wpisami ważnych zdarzeń w wyniku działania tej wtyczki. Dobre dla analizowania i wychwytywania potencjalnych błędów w działaniu tej wtyczki. 

Jak ustawisz wszystko jak Ci pasuje to kliknij na dole strony przycisk Update Options.

Jak nadać tytuł, opis i słowa kluczowe unikatowe dla każdej strony na bloga?

Po wejściu w edycję dowolnej strony statycznej lub wpisu na samym dole znajdziesz okno wtyczki All In SEO Pack. To okno widzisz na obrazku poniżej.

Jak nadać do strony unikatowy tytuł dzięki wtyczce All in SEO Pack w WordPress

Jeśli chcesz samemu nadać tytuł dla danej strony to wpisz go w polu Title. Widać też tutaj informację, aby wpisać maksymalnie 60 znaków w tytule. Wyszukiwarka taka jak Google pokazuje ograniczoną ilość znaków dla tytułu i opisu. Dlatego wpisz krótki tytuł ze słowami kluczowymi, na których Ci zależy. Opis też powinien być zwięzły, a przekazał o czym jest dana strona i zachęcić użytkownika do otwarcia strony.

Już wiesz jak automatycznie wygenerować treść opisu. Jednak warto samemu nadać opis. Właśnie w tym miejscu, w polu Description wpisz opis danego wpisu lub strony statycznej.

Niżej możesz jeszcze dopisać słowa kluczowe w polu Keywords. Wyrażenia wpisane w tym polu razem z nazwami tagów i kategorii danej strony pojawią się w sekcji słów kluczowych kodzie tej strony.


Jeśli podoba Ci się artykuł to kliknij poniżej przycisk „Lubię to!”.

Wpisz poniżej swój komentarz dotyczący tego wpisu i filmu. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne lub masz dodatkowe pytania, to wpisz je poniżej. Jaką inną podobnego typu wtyczkę chcesz, abym pokazał jak z niej korzystać?

Paweł Protaś podpis

Kolejny artykuł z tej serii to Blog WordPress – Jak poinformować Google o stronach na Twoim blogu?

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Twitter
 • Blip
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Gadu-Gadu Live
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Forumowisko
 • Kciuk.pl
 • LinkedIn
 • Drukuj

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • wordpress jak brać opis dla strony w wpisów

Komentarze: 51

 1. Slawoo pisze:

  Proponuję uważać na ustawienia wtyczki kiedyś w platinium seo pack przez przypadek ustawiłem tytuł strony taki sam w kilkuset wpisach na blogu :)
  Slawoo ostatnio opublikował..Ile kosztuje samodzielne budowanie listy mailingowej?My Profile

 2. Hubert pisze:

  Czasami wtyczki posiadają „drugie dno” w postaci cloackingu, więc warto po instalacji robotem google z GWT przetestować kod

 3. Grzegorz pisze:

  Właśnie trzeba to przetestować i sprawdzić jak to działa.Też nie jestem do końca przekonany czy nie możemy sobie trochę tym zaszkodzić.
  Grzegorz ostatnio opublikował..N-X10503My Profile

 4. Tomek pisze:

  Moim zdaniem lepszą alternatywą dla All in one SEO Pack jest wtyczka WordPress SEO by Yoast – polecam się z nią zapoznać, jej możliwości konfiguracji są ogromne i dodatkowo zastępuje kilka innych wtyczek.
  Tomek ostatnio opublikował..Darmowe motywy do WordPressa część IIMy Profile

 5. Seo-Bastian pisze:

  Nie no Panowie z tej wtyczki korzysta 99% blogów postawionych na wordpressie więc nie ma się czego obawiać spokojna głowa.

 6. Janek pisze:

  Przy mniejszej liczbie wpisów nie warto indeksować tagów. Jeśli blog jest duży to umiejętne tagowanie oraz indeksowanie da sporo wejść, bo strony tagów dobrze wychodzą w wynikach wyszukiwania. Tylko max 3 tagi na wpis i nie powtarzanie słów z kategorii.
  Janek ostatnio opublikował..Niezwykła promocja – Fotel Ergomax FLEXI za 599 z 5. letnią gwarancją!My Profile

 7. bogacz pisze:

  Dużo informacji, ale trochę można się pogubić. Mniej więcej zrozumiałem o co chodzi, ale chyba potrzebuję przykładu na żywo. Wybieram się na Silesia SEM 25 września do Katowic, ale z tej witryny jeszcze nie raz skorzystam. Wiele rzeczy, o których Pan piszę będzie rozwiniętych na http://www.silesiasem.pl/szkolenia dlatego będę tu zaglądał. Pozdrawiam

 8. Anka pisze:

  Poszukaj na youtube polskiego hangout seo. Trochę wodolejstwa, ale można odessać co nieco.
  Anka ostatnio opublikował..Test i recenzja Ubiquiti UniFiMy Profile

 9. Najlepszym sposobem na podniesienie pozycji zarówno bloga jak i innych stron jest linkowanie z innych stron. Do tego idealnie sprawdzają się blogi postawione na wordpresie, dla właśnie tu trafiłem.
  Pozdrawiam.

 10. Afrykanka pisze:

  Na pewno się zgodzę, że przygotowanie strony pod pozycjonowanie jest ważne, wtyczki i inne zabiegi. Ale bez fajnych treści i systematyczności się nie obejdzie jeśli blog na prawdę ma być popularny.

  • Masz rację. Treść na blogu to podstawa. W końcu robi się to dla osób zainteresowanych tematem. Ostatnio zrobiłem przerwę w publikacjach, ponieważ zająłem się budową swojego systemu do biznesu. Jednak o blogu nie zapomniałem i jeszcze będę pisał artykuły i tworzył filmy. Na co zwracasz szczególną uwagę przy tworzeniu treści na bloga?

 11. Jerzy pisze:

  Bardzo przydatny tekst, pomógł mi za co dziękuję.

 12. Kastom pisze:

  sporo się dowiedziałem z tej strony, dziękuję za informację.

 13. Michał pisze:

  ja używam WordPress Seo by Yoast. Zastępuje ona wiele innych wtyczek, np. do tworzenia mapy strony. Jednak fakt, że All in Seo Pack używa najwięcej osób.
  Michał ostatnio opublikował..Pavegon- energia z chodzenia przez ludziMy Profile

 14. Bardzo pouczający artykuł dla początkujących.
  Godny polecenia.

  Krzysztof

 15. Joanna pisze:

  Bardzo przydatny artykuł. zainstalowałam wtyczkę bez problemu. Ale mam jedno pytanie. Moja strona ma dwie wersje językowe. Jak ustawić aby angielska wersja na stronie głównej miała również swój oddzielny tytuł, gdyż po wprowadzeniu go, cały czas pokazuje się polski tytuł ze strony głównej. Pozdrawiam.

 16. keta pisze:

  Strona najbardziej broni się tekstem, więc treść jest najważniejsza.
  Teksty muszą być unikalne i wartościowe

 17. Marcin pisze:

  Bardzo mi pomogłeś. Dzięki wielkie. PS przyjemnie się słuchało i oby więcej takich poradników.

  Szukam wtyczki do zmieniania / przestawiania/ dodawania napisów w nagłówku strony – tam gdzie jest logo strony…

 18. Dzięki. do tej pory załatwiałem to javascript-em w nagłówku.
  Też jest sposób

 19. Krzysiek pisze:

  Opisywana wtyczka jest jedną z najlepszych do zarządzania metadanymi na stronach WordPressów. Wartościowe informacje, jak postępować krok po kroku. Dzięki.
  Krzysiek ostatnio opublikował..Dlaczego powstała marka AVENIDO?My Profile

 20. mata pisze:

  ja używam wordpress multi site.
  Nie wiem jak ugryźć temat ?
  mam subdomeny i jak instaluje wtyczkę Seo to muszę dodawać osobno opisy do każdej subdomeny.
  jak to powinno być ?
  ogólnie chcę aby był jeden opis całego środowiska multi site
  mata ostatnio opublikował..amanteMy Profile

  • Nie pracowałem na wersji multi site. Wydaje mi się, że jest to zarządzanie kilkoma stronami w oddzielnych domenach, subdomenach i katalogach za pomocą jednego panelu administracyjnego. Jeśli tak, to każdą stronę rozpatruje się oddzielnie, tylko nie trzeba logować się oddzielnie od każdej strony.

 21. sławek pisze:

  Panie Pawle mam do Pana pytanie. Jakiś czas temu zafascynował mnie WP i chciałbym w przyszłości stworzyć jakiś dobry blog więc nie zastanawiając się w ramach ćwiczeń założyłem bloga na darmowym hoście wgrywając na niego oprogramowanie. Niestety pośpieszyłem się nie mając chyba tak naprawdę pojęcia o tym, bo dopiero wczoraj weszedłem na Pański blog. Informacje na temat pozycjonowania, które Pan tu przedstawił są bardzo fajne i chciałbym je zastosować u siebie. Jak wspomniałem wcześniej wczoraj weszedłem na blog i po przeczytaniu informacji wziąłem się za konfigurowanie wtyczki all in seo pack w sposób jaki Pan to przedstawił. Problem w tym, że mój blog powstał jakiś czas temu i google już go ma w wyszukiwarce. źle wypozycjonowałem poprzednio bloga. Napisy dodawane były automatycznie,wpis miał tytuł tagu. Pytanie, które kieruje do Pana: jeżeli zmieniłem konfigurację wtyczki na Pański wzór czy przy następnej wizycie robota google na mojej stronie w wyszukiwarce zmieni się tytuł i opis prezentowany przeze mnie,a może robot zaindeksuje i to swoją drogą tworząc nieporządany duplikat? czy może już się nie da nic tutaj zmienić? Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.

  • Google nie lubi duplikatów, więc u siebie ich też nie zastosuje, bo to byłoby bardzo dziwne i nie do przyjęcia. Jak robot ponownie odwiedzi stronę, to wychwyci różnice w zawartości strony i zostanie to uwzględnione przy najbliższych wynikach wyszukiwania. To jak szybko to się stanie, to trudno określić. Z pewnością dla stron popularnych odwiedzanych przez roboty, to może być i w ciągu godziny, a dla nowych stron może kilka dni.

   Sławku, polecam Ci zapoznać się też z kolejnym artykułem z tej serii, w którym mówię o stworzeniu mapy strony. Dzięki temu pokażesz wszystkie swoje strony na blogu dla robotów wyszukiwarek, które chcesz, aby znalazły się w wyszukiwarkach.

 22. justyna pisze:

  Pawle, znowu się wiele od ciebie nauczyłam. Dziękuje. Jak tylko zainstalowałam wtyczkę AinSP, zaczęłam wpisywać różne dziwne rzeczy, wszystko muszę to teraz poprawić. Mam jeszcze pytanie, oprócz SEO „formularza” pod wpisem jest jeszcze „formularz” pod zdjęciami w bibliotece czy ważne jest aby postępować tak samo jak w przypadku wpisu? czy można to zignorować?
  pozdrawiam/justyna

  • To zależy jaką strategię obierzesz. WordPress tworzy oddzielne strony z samym obrazkiem. Ja kieruję się taką zasadą:
   Jeśli wstawiam sam obrazek do wpisu, to wyłączam w nim Adres URL tak, aby obrazek nie był linkiem.
   Natomiast gdy chcę obrazek podlinkować do innej strony to wpisuję w polu Adres URL obrazka adres tej strony, do której chcę linkować. Wyłączam też we wtyczce, która tworzy mapę strony XML adresy do stron z samymi obrazkami. Nie chce, aby te strony były widoczne, bo nie widzę sensu ich tworzenia. Dla mnie jest to duplikacja treści i nic nie wnosi dla użytkownika. Z tego względu nie uzupełniam pól Tytuł i Opis strony dla stron z samym obrazkiem.

   Ważne, aby obrazek, który dodajesz do strony miał wypełnione pole Tekst alternatywny. Te pole odczytują roboty wyszukiwarek. W tym polu wpisz kilka wyrazów, które opiszą co znajduje się na tym obrazku.

 23. Mirosław pisze:

  Mam pytanie czy można zastosować kilka wtyczek seo jednocześnie na jednym blogu
  Mirosław ostatnio opublikował..Warszawa. Zgubił autoMy Profile

  • Jakby się uprzeć to pewnie można, choć pytanie dlaczego tak chcesz zrobić? Najczęściej wtyczki instaluje się, aby każda wnosiła coś nowego. Jeśli znajdziesz wtyczkę, która ma w sobie możliwości kilku innych wtyczek, to jeszcze lepiej. Im mniej wtyczej zainstalowanych, to tym mniej problemów.

 24. daxi pisze:

  Ja osobiscie nie używam wtyczek seo, jednak po lekturze tego artykułu, kto wie, jest kilka fajnych opcji.

 25. Ekspert pisze:

  Witam. Panie Pawle proszę o 2 informację:
  -Czy keywords można wpisać bezpośrednio w WordPressie czy koniecznie poprzez wtyczkę?
  -Czy poleciłby Pan jakiś plugin do QR kode?
  Ekspert
  Ekspert ostatnio opublikował..Harmonogram egzaminów w 2015 rMy Profile

 26. Prince pisze:

  Używam SEO by YOAST.Czy powyżej opisana wtyczka jest lepsza, można je jednocześnie stosować, czy też duplikują swoje funkcjonalnośći?
  Kóra z nich jest bardziej przydatna?
  Prince ostatnio opublikował..Słabe i Mocne Strony PRINCE 2My Profile

  • Ta wtyczka, którą przedstawiłem jak i ta o której mówisz mają podobne możliwości. Cały czas są aktualizacje wtyczek, więc ich wygląd i działanie się zmienia. Ostatnio używam tej SEO by YOAST. Obie spełniają swoją funkcję. Najważniejsze jest ustawienia tytułów stron i dodatkowo ich opisów, a obie te wtyczki to umożliwiają. Najlepiej obie przetestować. W ten sposób będziesz wiedział, która wtyczka ma ta funkcje, na których Ci zależy oraz którą łatwiej Ci obsługiwać.

 27. Piotr pisze:

  Trzeba też pomyśleć o słowach kluczowych w tekście i o nagłówkach, a oprócz tego o linkowaniu wewnętrznym.
  Piotr ostatnio opublikował..Zaopiekujemy się Waszymi KierowcamiMy Profile

 28. Kamila pisze:

  Podczas tworzenia tytułów i opisów dla stron www warto skorzystać z narzędzia, które pokaże jak nasze meta tagi będą wyświetlane w Google -> https://www.sempire.pl/podglad-tytulu-i-opisu-strony-w-google/
  Dzięki temu możemy maksymalnie zoptymalizować – wykorzystać dostępne miejsce na przekazanie w meta title i meta description najważniejszych treści odnośnie strony.

 29. Krzysztof pisze:

  Witam serdecznie.
  Dopiero zaczynam wdrażać sie w tajniki wordpressa.
  Szukam informacji w internecie i trafiłem na ten blog. Jest bardzo merytoryczny. Gratuluję.
  Brakuje mi jednak informacji jak mogę zminiać ręcznie meta tagi na poszczególnych podstronach w wordpress?
  Np meta tag robots lub inne.
  Nigdzie w internecie nie mogę się doszukać
  Dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam.

 30. Seoit pisze:

  Bardzo fajny i dość rzeczowy wpis. Co ważniejsze mimo upływu czasu nie stracił na swojej wartości. Dobrze do wymienionego zestawu dodać jeszcze takie aspekty (częściowo poruszone w komentarzach) jak rozwój treści, dopasowanie jej do intencji użytkownika oraz linkowanie wewnętrzne (np. wspomagane wtyczkami) i jest gotowy Self-SEO Starter Pack.

 31. carted pisze:

  No przy działaniach seo blog to raczej priorytet, dobrze dobrane frazy i unikatowe teksty na prawdę robią robotę i strona wystrzela w górę.

Dodaj komentarz