8 dodatków usprawniających bloga na WordPressie

Webinary

WordPress według mnie jest fantastycznym narzędziem do prowadzenia bloga. Mało tego można na nim zrobić dowolną stronę internetową. A to wszystko jest możliwe dzięki tysiącom dodatków jakie możesz wyszukać w Internecie i dodać do WordPressa, aby zwiększyć możliwości tego narzędzia. Zobacz nagranie z webinaru, na którym przedstawiłem 8 wybranych przez mnie dodatków do WordPressa.

 

Co to są wtyczki dla WordPressa i gdzie je szukać?

 

8 najczęściej wybieranych przeze mnie dodatków do WordPressa

 

Co to jest wtyczka?

W zakładce Wtyczki na czystej instalacji WordPressa zobaczysz 2 wtyczki jak na obrazku poniżej.

zainstalowane wtyczki wordpress

W tym właśnie miejscu możesz przejrzeć listę zainstalowanych wtyczek. Wtyczki to inaczej dodatki lub mini programy, które rozszerzają funkcjonalność WordPressa. Jeśli masz jakiś pomysł o jakie nowe elementy rozbudować swoją stronę internetową opartą na WordPressie, to poszukaj w Internecie wtyczki, które dodałaby taką funkcjonalność, o jaką Ci chodzi. Jest to duża zaleta tego narzędzia, bo wiele programistów na świecie zna i korzysta z niego. Nawet jeśli nie znajdziesz takiej wtyczki, to z pewnością znajdziesz programistę, który wykona taki dodatek dla Ciebie.

Zaletą takiego rozwiązanie jest to, że taki dodatek możesz w każdej chwili włączyć lub wyłączyć na każdej stronie internetowej. Jak będziesz tworzył nową stronę i będziesz chciał również na tej stronie skorzystać z takiej dodatkowej funkcjonalności, to wystarczy, że zainstalujesz i włączysz wtyczkę, którą już posiadasz.

Wtyczkę instaluje się w prosty sposób w zakładce Wtyczki jak na obrazku poniżej.

instalacja wtyczki wordpress

Masz tutaj wyszukiwarkę. Działa ona po nazwach wtyczek, dlatego na początku ta wyszukiwarka niezbyt Ci pomoże. Przecież jeszcze nie znasz nazw wtyczek i nie wiesz, która odpowie na Twoje potrzeby. Ta wyszukiwarka jest świetna jak już wiesz co chcesz zainstalować. W drugiej opcji można załadować paczkę z plikami wtyczki, którą pobrałeś ze strony internetowej twórcy danej wtyczki. Dalej masz jeszcze linki do wtyczek popularnych, najnowszych i polecanych.

Wiem, że wśród tysięcy wtyczek trudno się połapać, która dobrze działa i spełni Twoje potrzeby. Zademonstruję Ci 8 wybranych przez mnie wtyczek, które odpowiedziały na moje potrzeby. Może niektóre z nich będą też dobre dla Ciebie. Polecam najpierw przetestować sobie każdą wtyczkę na blogu testowym. W ten sposób będziesz mógł zdecydować czy dana wtyczka jest odpowiednia dla Ciebie. Gdy tak się stanie zainstaluj ją na swoim oficjalnym blogu.

Pamiętaj, aby zawsze zrobić kopię zapasową bazy danych przed instalacją nowej wtyczki. Nigdy nie wiadomo, jakie będą tego konsekwencje. W razie gdyby coś poszło nie tak, to masz zabezpieczenie swojej dotychczasowej pracy.

Wszystkie wtyczki, które zostały sprawdzone przez twórców WordPressa i oficjalnie dopuszczone do użycia znajdziesz na stronie: http://wordpress.org/plugins tak jak to pokazałem na obrazku poniżej.

szukanie wtyczek wordpress

Wybierz tylko sprawdzone wtyczki oraz takie, które faktycznie są Ci potrzebne. Zbyt duża ilość włączonych wtyczek spowoduje spowolnienie działania bloga oraz możliwe problemy w działaniu Twojej strony.

Zaraz poznasz 8 wtyczek, z których między innymi korzystam. Wszystkie szczegółowo przedstawiłem w swoim szkoleniu „Jak założyć bloga?” Tam zobaczysz video instrukcje jak krok po kroku ustawiam te wtyczki i jakie są ich możliwości.

Zabezpiecz swoją pracę

Pierwszym krokiem powinno być wprowadzenie wszelkich możliwych zabezpieczeń dla Twojego bloga. Nie ma ochrony idealnej, ale czym bardziej utrudnisz możliwość włamania się na Twoją stronę, to mniejsza szansa na problemy w przyszłości. Bardzo ważną sprawą jest regularne tworzenie kopii plików Twojej strony oraz bazy danych. W ten sposób ochronisz swoją pracę. Gdyby coś się stało, to jesteś w stanie przywrócić to co do tej pory stworzyłeś.

Przetestowałem kilka wtyczek dla zabezpieczenia bloga przed niepowołanym dostępem i automatycznym tworzeniu kopii zapasowej bazy danych. Postawiłem na wtyczkę Better WP Security, która ma w sobie funkcjonalność kilku wtyczek, które do tej pory sprawdziłem. Wtyczkę możesz pobrać pod tym adresem: http://wordpress.org/plugins/better-wp-security/

Filmy instruktażowe z mojego szkolenia na temat tej wtyczki wcześniej zamieściłem też na blogu. Było dość sporo treści do przekazanie, więc podzieliłem treść na 3 wpisy. Pierwszy wpis z serii przeczytasz tutaj: http://www.pawelprotas.pl/tworzenie-strony-www/jak-zabezpieczyc-strone-na-wordpress-1

better wp security

Co liczy się przy pozycjonowaniu?

Jednym z kluczowych elementów wpływających na pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach są tytuł i opis stron. Tytuł pojawia się w zakładce przeglądarki internetowej danej strony oraz jest najbardziej wyróżnionym tekstem w wyszukiwarkach. Opis natomiast pojawia sie pod tytułem. Ma on znaczenie dla użytkowników. Jeśli napisze zachęcający tekst do kliknięcia, to zwiększasz szansę na odwiedziny Twojej strony. Tytuł i opis strony wyróżniłem na obrazku poniżej.

tytuł i opis strony www

Do ustawienia tytułu i opisu dla poszczególnych stron skorzystaj z jednej z wtyczek służącej do tego. Jedną z nich jest Platinum SEO Pack. Na obrazku niżej pokazałem pole title i description, które są tytułem i opisem dla danej strony, którą w danym momencie edytujesz. Wtyczkę możesz pobrać pod tym adresem: http://wordpress.org/plugins/platinum-seo-pack/

platinum seo pack

Odkryj się przed Google

Roboty wyszukiwarek chodzą po Internecie z linku do linku i zapisują w bazie adresy stron internetowych. Jeśli trafią na Twojego bloga to też poruszając się po linkach na Twojej stronie zapiszą Twoje strony (mówi się tutaj o indeksowaniu stron). Niestety to nie daje gwarancji, że wszystkie strony zostaną zapisane, które chcesz, aby pojawiły się w wyszukiwarce. Można jednak to sobie zagwarantować, jeśli utworzysz plik XML mapy strony. Najprostszym sposobem do utworzenia takiej mapy jest skorzystanie z wtyczki takiej jak na przykład Google XML Sitemaps. Wtyczkę możesz pobrać pod tym adresem: http://wordpress.org/plugins/google-sitemap-generator/

google xml sitemaps

Okruchy chleba

Możliwe, że na niektórych stronach internetowych spotkałeś się ze ścieżką linków prowadzących do aktualnie otwartej strony. Najczęściej można ją spotkać na sklepach internetowych, gdzie jest dużo kategorii i podkategorii produktów. To jest dodatkowa nawigacja dla użytkownika, aby mógł łatwo odnaleźć się na stronie. Dodatkową zaletą takiej nawigacji z kategoriami jest wstawienie większej ilości linków wewnętrznych, które wzmacniają siłę pozycjonerską Twojej strony w wyszukiwarkach jak Google. Taka ścieżka z linkami nazywa się okruchy chleba (z angielskiego breadcrumbs).

Niektóre motywy w WordPressie mają wbudowane okruchy chleba. W tych motywach co nie mają warto skorzystać z wtyczki, które dołoży taką nawigację. W tym celu korzystam z wtyczki Breadcrumb NavXT. Wtyczkę możesz pobrać pod tym adresem: http://wordpress.org/plugins/breadcrumb-navxt/

breadcrumb navxt

Usprawnij nawigację

Kolejną nawigacją wartą ulepszenia w WordPressie są linki prowadzące do reszty podstron z zajawkami do wpisów. Jeśli na Twoim blogu już jest duża ilość wpisów i nie wszystkie mieszczą się na stronie głównej, to są przerzucane na oddzielne strony. W takim przypadku na dole strony pojawią się linki prowadzące do starszych i nowszych wpisów.

Gdy wchodzę na blogi, które są prowadzone od kilku lat i chcę sobie przejrzeć wpisy zaczynając od najstarszych, to muszę klikać wiele razy na link na dole, aby dostać się na pierwszą stronę z wpisami. Można to zmienić i za pomocą wtyczki WP Page Navi wstawić linki z cyframi poszczególnych podstron z zajawkami wpisów. Dzięki temu można szybko przejść na właściwą stronę. Wtyczkę możesz pobrać pod tym adresem: http://wordpress.org/plugins/wp-pagenavi/

wp pagenavi

Podobne wpisy

Jednym ze sposobów na zachęcenie czytelnika, aby dłużej pozostał na Twoim blogu jest umieszczenie podonych wpisów pod artykułem, który przed chwilą czytelnik przeczytał. Jeśli treść i Twój styl pisania spodobał się czytelnikowi, to pewnie z chęcią przeczyta inne Twoje artykuły. Gdy zobaczy pod artykułem linki do innych Twoich artykułów, to może zainteresować się jednym z nich, kliknąć i przeczytać. Tak zyskujesz stałych czytelników.

Długość przebywania użytkowników na Twojej stronie ma znaczenie przy pozycjonowaniu w wyszukiwarkach. Jeśli użytkownik kliknie link prowadzący do innej strony na Twoim blogu, to też jest brane pod uwagę przy pozycjonowaniu, bo jest to znak, że dajesz wartościową treść. Do tego zyskujesz więcej linków wewnętrznych.

Jedną z wtyczek, które pozwoli Ci dodać podobne wpisy jest WordPress Related Posts. Wtyczkę możesz pobrać pod tym adresem: http://wordpress.org/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/

wordpress related posts

Ułatw kontakt

Każdy z nas jest inny i oczekuje czegoś innego. Tak samo jest w przypadku kontaktu z Tobą jako autorem bloga. Jeśli piszesz na blogu o swojej pasji i chcesz na tym zarabiać, to jedną z dróg jest umożliwienie kontaktu z Tobą. Możemy kontaktować się mailem, telefonem, Skypem itd. Czym więcej dasz opcji, tym większa szansa, że potencjalny klient napisze do Ciebie z prośbą o przyjęcie zlecenia w tematyce Twojej pasji.

Lubimy wygodę i ułatwienia, więc dodatkowo warto umieścić formularz do kontaktu z Tobą. Użytkownik może bezpośrednio z Twojej strony napisać do Ciebie wiadomość. Taki formularz można wstawić w prosty sposób za pomocą wtyczki Contact Form 7. Wtyczkę możesz pobrać pod tym adresem: http://wordpress.org/plugins/contact-form-7/

contact form7

Nagroda za komentarz

Nie wiem jak Ty, ale ja lubię wynagradzać innych blogerów za wartościowe komentarze. Dlatego korzystam z wtyczki o nazwie CommentLuv, która umożliwia wstawienie linku do artykułu blogera, który napisał u mnie komentarz. W ten sposób blogerzy mogą się nawzajem wspierać w promowaniu swoich blogów. Uważam to za rozwiązanie warte wprowadzenia i zachęcam Cię, abyś też wykorzystał tą wtyczkę na swoim blogu.

Wtyczkę możesz pobrać pod tym adresem: http://wordpress.org/plugins/commentluv/

commentluv

To już wszystkie wtyczki jakie chciałem Ci przedstawić. Nie są to wszystkie, z których korzystam. Wciąż poznaję i testuję nowe.

Napisz w komentarzu z jakich wtyczek korzystasz i dlaczego właśnie z tych?

Jeśli szukasz wtyczki o konkretnym zastosowaniu napisz o tym w komentarzu. Może już z takiej korzystałem i Ci taką polecę lub dasz mi inspirację, abym takiej wtyczki poszukał i przetestował.


Jeśli podoba Ci się artykuł to kliknij poniżej przycisk „Lubię to!”.

Paweł Protaś podpis

Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Twitter
 • Blip
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Gadu-Gadu Live
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Forumowisko
 • Kciuk.pl
 • LinkedIn
 • Drukuj

Komentarze: 148

 1. sunpietro pisze:

  Strasznie nieczytelny wpis. Obrazki za duże, to wszystko wygląda jakby miało walnąć czytelnika w oczy.
  sunpietro ostatnio opublikował..[JS] Tworzymy aplikację JS z wykorzystaniem Backbone.js, część 3 – Integracja z FacebookiemMy Profile

 2. Zby pisze:

  Szukam wtyczki do wdrożenia programu partnerskiego, zbierającą informacje kto przez kogo został polecony. Potrzebna jest też integracja z wtyczką newslettera Wysija.

 3. Mati pisze:

  Zamiast WordPress Related Posts poleciłbym SEO Auto Links & Related Posts – http://bit.ly/16fX0DM

  A zamiast Platinym SEO – wtyczka WordPress SEO lub SEO AllInOne – ale bardziej tą pierwszą, bo dostajemy full zestaw – meta tagi/mapę strony/open tagi/okruchy/kontrolę tytułów czy opcję wyłączenia „kategoria” z urli i stron załączników.
  Mati ostatnio opublikował..[WordPress] Dash i THX38 – uproszczona główna strona kokpitu i strona zarządzania skórkamiMy Profile

 4. Ultra Hot pisze:

  Ja jeszcze dodam od siebie, że warto skorzystać z czegoś co chroni naszą stronę. Osobiście korzystam z Login LockDown . Wtyczka zapisuje adresy IP i datę każdej nieudanej próby loginowej. Jeśli więcej niż określona ilość prób zostanie wykryta w krótkim czasie z tego samego zakresu IP to wtyczka blokuje login dla wszystkich z danego IP na minimum godzinę.
  Ultra Hot ostatnio opublikował..Automaty do gry inspiracją dla sztukiMy Profile

 5. MateuszW pisze:

  Hej,

  Ja zamiast Platinum SEO Pack używam SEO Ultimate, natomiast do dodawania podobnych wpisów pod artykułem wykorzystuję wtyczkę Yet Another Related Posts Plugin. Najważniejszą wtyczką oczywiście jest Akismet.
  MateuszW ostatnio opublikował..Koniec tradycyjnego pieniądza?My Profile

 6. Maciej pisze:

  Bardzo fajne zestawienie przydatnych wtyczek do wordpressa. Po przeczytaniu tego artykułu zamierzam zainstalować na swoim blogu wtyczkę Breadcrumb NavXT
  Maciej ostatnio opublikował..PITY 2013 ipsMy Profile

 7. Super Biznes pisze:

  Bardzo dobry wpis przedstawiający wtyczki rozbudowujące wordpressa. Nigdy bym się nie spodziewał, że można tak fajnie zaprezentować wtyczki z filmem na początku.
  Super Biznes ostatnio opublikował..IV Targi Wyposażenia i Produktów dla Gastronomii FOOD-to-GOMy Profile

 8. Gorzka pisze:

  Bardzo ciekawe rozszerzenia dla wordpress-a

 9. To się ładnie napracowano przy tym artykule. Ogromny szacuneczek za to.

 10. irekfolter pisze:

  dzięki za wpis, widzę że kilku wtyczek mi brakuje, w komentarzach też się pojawiają ciekawe wtyczki. Ja z kolei korzystam z wtyczki WP Smush.it, dzięki której optymalizuje wielkość obrazków na blogu
  irekfolter ostatnio opublikował..Co to jest i czemu ostatnio tak popularny stał się seo copywritingMy Profile

 11. Własnie próbuję jak najdłużej zatrzymywać czytelników na moim blogu :) Tworzę im różne atrakcje. Jednak chcę aby blog przez to nie został śmietnikiem:)
  Monika Turemka ostatnio opublikował..Domowy system zarabiania – caÅ‚a prawda o gotowych systemach zarobkowych.My Profile

 12. Bartek pisze:

  świetny artykuł, korzystam z kilku wtyczek tutaj przedtawionych :)
  Bartek ostatnio opublikował..Czyszczenie dywanów TarnówMy Profile

 13. Wraping pisze:

  Można dyskutować dlaczego taka wtyczka, a nie inna, ale przyznać trzeba, że wpis jest świetnym poradnikiem dla osób, które chcą rozbudować swojego bloga a „nie siedzą w temacie”. Dobra robota!

 14. amendos pisze:

  Bardzo fajny artykuł, nie znałem nawet połowy z tych wtyczek a są trzeba przyznać zachęcające. Szczególnie CommentLuv warto się nad tym zastanowić.
  amendos ostatnio opublikował..Różnica w cenie towaru na półce a przy kasieMy Profile

 15. Johny pisze:

  Dzięki za fajne informacje zawarte w tym artykule bardzo przydatne. Od niedawna interesuje się WordPressem i pisaniem blogów więc każda rada jest pomocna dla mnie. Będę częściej zaglądał.

 16. Artur Wiktor pisze:

  Bardzo przydatny wpis. Zawsze szukam ciekawych usprawnień dla mojego bloga wordpress, dlatego na pewno będę stałym czytelnikiem Twojego bloga. Z niektórych wtyczek już korzystam, lecz znajduję też nowe ciekawe rozwiązania.

  Pozdrawiam
  Artur Wiktor ostatnio opublikował..Dzwignia ZarobkowaMy Profile

 17. Michal pisze:

  ja zamiast platinium SEO stosuje All in One SEO, i jeszcze Comentluve nie mam zainstalowanych :) ale dzięki za inspiracje
  Michal ostatnio opublikował..Kredyt pod zastaw domu ? warunki i dokumentyMy Profile

 18. Aneta pisze:

  widzę, że ogromną popularność zdobywa wtyczka CommentLuve, chyba będę musiała sobie ją u siebie zainstalować
  Aneta ostatnio opublikował..Pożyczki bez BIK dla zadłużonych ? nie taki wilk strasznyMy Profile

 19. ann pisze:

  dobrze wiedziec :D ale kto jak kto ale https://www.google.pl/ prawde ci powie

 20. Paweł pisze:

  Bardzo ciekawy wpis, chętnie skorzystam. Jakbyś szukał fajnych dodatków na bloga to mogę Ci polecić stronę http://www.deszczowce.pl/. Mają tam np. shoutbox, ale też liczniki, kalendarz itp.

 21. Jeżeli chodzi o wtyczki bezpieczeństwa, to bardzo dobrą i rozbudowaną jest: https://wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/. Kompleksowo zabezpiecza stronę przed przeróżnymi rodzajami ataków z zewnątrz.
  Co do backupów, to potwierdzam że to klucz, bo nawet najlepszy system zabezpieczeń może czasem zawieść, a jedna wtyczka rozsypać całą stronę ;)
  Damian Krawczyk ostatnio opublikował..Procent składany a opłacalność inwestycjiMy Profile

 22. Tomasz pisze:

  Dobre zestawienie wtyczek. Brakuje tylko jakichś wtyczek zmniejszających czas ładowania strony, który jest niezwykle ważny w procesie pozycjonowania. Jak dla mnie wtyczki przedstawione są jak najbardziej na TAK. Pozdrawiam
  Tomasz ostatnio opublikował..Jak zdobyć linki z rządowych domen gov.pl?My Profile

 23. Automator pisze:

  Ogrom informacji. Nawet nie wiem ile czasu zajęło mi czytanie i sprawdzenie tych wtyczek. Świetna sprawa. Dzięki za te konkrety. Wielki ukłon w Twoją stronę.
  Automator ostatnio opublikował..Lakier po zimie – jak zadbać?My Profile

 24. Beata pisze:

  A czy możesz polecić dobrą wtyczkę do pop upu. Chciała bym żeby zwierała formularz do zbierania adresów mailowych.
  Beata ostatnio opublikował..Być partneremMy Profile

 25. Grzegorz pisze:

  Ostatnio właśnie postawiłem swojego pierwszego WordPressa, nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak wtyczki ;) Mocno usprawniają pracę, a z Twojego posta dowiedziałem się jakie z nich się na prawdę przydają. Dzięki za wpis.
  Grzegorz ostatnio opublikował..Odwodnienia liniowe firmy BielbetMy Profile

 26. Felicja pisze:

  Dzięki za wpis, będę musiała w końcu do tego przysiaść i pobawic się w wiordpressie. pozdrawiam!

 27. Kasia pisze:

  Dzięki za artykuł. Aktualnie stawiam bloga i szukam przydatnych wtyczek.

 28. Michał pisze:

  Ja mogę powiedzieć w skrócie co ja robię i działa. Może się przydać, jak nie tobie to innym:
  1. Włączenie kompresji gzip
  2. Złączenie JavaScript i CSS
  3. Kompresja obrazków
  4. Minimalizacja wtyczek
  5. Cache
  Myślę, że każdy może wybrać coś dla siebie.
  Michał ostatnio opublikował..Renta chorobowa – ile wynosi, komu należy się renta chorobowaMy Profile

 29. Rafał pisze:

  w zasadzie to wystarczą dwie wtyczki na blogu Wordpres Seo by yoast i jedna z dwóch do cache czyli w3 total cache albo hyper cache reszta to w zasadzie w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć na blogu. Im mniej wtyczek zainstalujemy tym lepiej najbardziej zamulają społecznościowe ale te da się zastąpić odpowiednim kodem w kodzie źródłowym
  Rafał ostatnio opublikował..Dwa oblicza zły i dobry BlogerMy Profile

  • Zgadzam się z Tobą Rafale. Do tego dorzuciłbym wtyczkę dla bezpieczeństwa, aby chronić swoją pracę najlepiej jak się da. Rafale, możesz podzielić się, w jaki sposób robisz, że elementy z portali społecznościowych szybciej ładują się na stronie? Jak to coś dłuższego to może stworzysz taki artykuł i podasz tutaj adres do Twojego artykułu.

 30. Łączenie JS i CSS też polecam, np. z JS & CSS Script Optimizer
  Marzena Fąfara ostatnio opublikował..Ile czasu zajmuje przygotowanie szkolenia?My Profile

 31. Asia3city pisze:

  A czy opłaca się instalować Jetpack by WordPress.com, i jakie w nim dodatki włączać ??
  Asia3city ostatnio opublikował..Skomentuj Ślubna na liliowo, którego autorem jest caro78-PysiaMy Profile

 32. Dzięki za przydatny wpis! Ostatnio założyłem bloga na wordpressie i nie jest mi go łatwo skonfigurować.
  Wojciech Rudzki | spółka z o.o. ostatnio opublikował..Udziały w kapitale zakładowym spółki z ograniczoną odpowiedzialnościąMy Profile

  • Cześć Wojciechu. Gratuluję, że zacząłeś działać w Internecie. Życzę Ci wytrwałości w dążeniu do swoich celów. Czy na swoim blogu będziesz pisał o różnych typach spółek czy tylko o z o. o.? W przyszłości będę wybierał z jakiego typu spółki skorzystać i przydadzą mi się różne punkty widzenia na tą sprawę, aby podjąć dobrą decyzję.

 33. Eyesity pisze:

  Dzięki, na pewno przetestujemy te dodatki.

 34. boczniak pisze:

  Ja polecę od siebie slider submiiter:) Super wtyczka:)

 35. Emil pisze:

  Ja uważam, ze Seo YOAST jest lepsze od platinum.
  Emil ostatnio opublikował..Co ludzie mówią o polskich firmach – cz. 1 (chyba)My Profile

 36. Maria pisze:

  Dziękuję za artykuł. niezwykle się przydał, dopiero jestem początkująca. Pozdrawiam

 37. Pablo pisze:

  Świetne porady, z pewnością z paru z nich skorzystam. Mam nadzieję, że przyniosą one spodziewany efekt.

 38. Dobre wtyczki – większość z nich wykorzystuję również u siebie. Zwykła instalacja WordPressa nie wystarcza, żeby być wysoko w Google. Warto wspomóc to odpowiednimi wtyczkami SEO.
  Arkadiusz Podlaski ostatnio opublikował..Wewnętrzny krytyk (dialog wewnętrzny)My Profile

 39. Dorian pisze:

  Zastanawia mnie jedno dlaczego nie podałeś wtyczki all in one seo. Czy ona jest jakoś gorsza od tego platinium seo?
  Dorian ostatnio opublikował..Nowoczesna fizjoterapia a system opieki zdrowotnej w PolsceMy Profile

 40. Vernick pisze:

  Te 8 dodatków do WordPressa bardzo się przyda , zwłaszcza że opisy są dokładne i przejrzyste.Już nie raz korzystałem z tego bloga i zawsze efekt końcowy był pozytywny.

 41. Piotr pisze:

  Do listy wtyczek dorzuciłbym z pewnością Delete Revision do odchudzania bazy danych po kolejnych zapisach – taki ruch odchudza bazę i przyspiesza jej pracę, szczególnie na rozbudowanych wordpressach.
  Piotr ostatnio opublikował..Notariusz w Katowicach PiotrowicachMy Profile

 42. jacek pisze:

  WordPress jest na tyle wdzięcznym skryptem, że wcale nie dziwi jego popularność. Dzięki tak naprawdę 5-6 pluginom można spokojnie pozycjonować, najważniejszy to chyba SEO Pack.
  jacek ostatnio opublikował..Cyna. Sprzymierzeniec czy wróg?My Profile

 43. Honorata pisze:

  A czy jest jakaś metoda aby strona się wyświetlała poprawnie na komórkach?
  Honorata ostatnio opublikował..Szkolenia ppożMy Profile

  • Do tego korzysta się z różnych technik tworzenia stron. Jednak to są sprawy techniczne, które szybko i w pełni zrozumiale nie wyjaśnię w komentarzu. Są pewnie wtyczki, które mogą na szybko stworzyć wersję strony pod komórki, ale nie jest to idealne rozwiązanie. Tylko tworząc własny kod ma się pewność, że strona będzie w pełni dobrze wyglądać pod różne rozdzielczość. Choć jest tak wiele urządzeń mobilnych i systemów operacyjnych na tych urządzeniach, że trudno dopasować kod strony tak, aby strona wyglądała idealnie na każdym urządzeniu.

 44. Nico Korsak pisze:

  Bardzo dobry artykuł, skorzystałem z tego artykułu prawie w 90 % przy tworzeniu własnego bloga.Opisałeś wszystko bardzo dokładnie i fajnie że zrobiłeś dodatkowo poradniki wideo. Jakie wtyczki polecasz do optymalizacji grafiki oraz cachowania bloga

 45. Adam pisze:

  Całkiem ciekawy i pożyteczny artykuł. Pozdrawiam serdecznie.
  Adam ostatnio opublikował..Majówka 2014 MAJOWE BIESIADOWANIE w Sarbinowie w ORW KamyczekMy Profile

 46. Roman pisze:

  Zabrakło trochę informacji o wtyczkach gwarantujących bezpieczeństwo, a przydałoby się :D

 47. Ekspert pisze:

  Panie Pawle zachęcam do kontynuowania przez Pana wątku dla osób początkujących (takich jak ja) o wordpressie.
  Pana artykuły jako pierwsze czytałem i proszę o więcej.
  Ekspert
  Ekspert ostatnio opublikował..Część pisemna egzaminu K143My Profile

 48. Psychol pisze:

  Jestem pod wrażeniem tak ogromnego artykułu z którego dowiedziałem się kilku ważnych i jednocześnie interesujących rozwiązań w Wordpresie. Bardzo dziękuję i czekam na kolejne internesujące wpisy.
  Psychol ostatnio opublikował..Depresja, zaburzenia depresyjne – wszystko o depresjiMy Profile

 49. Marta Lima pisze:

  Dwukrotnie przeczytałam ten post i muszę powiedzieć, że po dłuższej dyskusji ze znajomym doszliśmy do takiego wniosku – każda z nich (wtyczek) jest konieczna.

 50. piotrek pisze:

  Do tej listy dodał bym Yoast WordPress SEO, HTML in category description oraz no category base.
  piotrek ostatnio opublikował..Cyna. Sprzymierzeniec czy wróg?My Profile

 51. Gordon pisze:

  Trochę dużo wiedzy jak na początek. Ostro sprasowana pigułka wiedzy, czasem warto się wdrażać w szczegóły

 52. Zenek pisze:

  Świetny artykuł, prezentujący wiele rzeczy o których nie miałem bladego pojęcia.
  Zenek ostatnio opublikował..Prezentery reklamowe i ramki z pleksi – podstawy reklamy dla firmyMy Profile

 53. Alicja pisze:

  Bardzo fajne dodatki, które znacząco usprawniają prowadzenie bloga na WordPressie. Zainstalowałem wszystkie i wszystkie zostawiam. Pomogłeś wielu początkującym osobom.
  Alicja ostatnio opublikował..Oleje ShellMy Profile

 54. Michal pisze:

  Nie jestem laikiem w temacie, ale wtyczek jest tak wiele, że nie sposób poznać ich wszystkich. I w twoim wpisie też 3 nowe poznałem :)

  Ja na swoim blogu z darmowych, ciekawszych pluginów używam – 404 to start, easy noindex nofollow, all in one seo pack. Reszta płatna.
  Michal ostatnio opublikował..Co do zarabiania przez Internet i sukcesu w mlm ma edukacja?My Profile

  • Dzięki Michale za polecenie wtyczek. Ta „404 to start” wydaje się bardzo przydatna. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, wtyczka „easy noindex nofollow” nadaje te atrybuty dla wybranych stron? Coś takiego też jest w All in One SEO Pack. Jeśli jestem w błędzie, to popraw mnie, bo jestem ciekawy jak ta wtyczka działa.

 55. Burton pisze:

  Świetny zestaw i powiedziałbym jeszcze, że obowiązkowy dla tych, którzy poważnie myślą o optymalizacji swojego bloga czy strony na WordPressie.

 56. Johan pisze:

  Fajna strona, ciekawa graficznie, przyciagajace uwage tytuly i fotografie czy wykresy.. brak mi jedynie czestszego jej aktualizowania.

 57. Reishi pisze:

  Fajne wtyczki :)
  Ciekawie opisane, dzięki :)
  Reishi ostatnio opublikował..Program pc dla grzybiarzy – GrzybiarzMy Profile

 58. Inter Marian pisze:

  Dla mnie wtyczką-kluczem jest All in One Seo Pack. Bardzo fajna, intuicyjna i oczywiście niezbędna. Bez niej trudno mówić o jakimkolwiek SEO-sukcesie (bez niej lub jej podobnej), dlatego każdy WPowiec powinien czym prędzej sięgnąć właśnie po coś z tej materii.

 59. Szczególnie polecam wtyczkę, Contact Form 7, prosta i nieskomplikowana, a daje szereg możliwości (w tym tworzenia rozbudowanych formularzy). Ja wykorzystałem ją do formularza zgłoszeniowego szkoleń.
  Konrad Witkowski ostatnio opublikował..Fotowoltaika – innowacyjne technologie, w które warto inwestowaćMy Profile

 60. Marysia pisze:

  super wtyczki, o niektórych nawet nie miałam pojęcia :) wykorzystam je na pewno na swoim blogu i dziękuję za ten przydatny artykuł :)
  Marysia ostatnio opublikował..DiabeteeMy Profile

 61. Sylwester pisze:

  Lista wtyczek jest tak ogromna, że czasami stwierdzić, które są najlepsze. Stawiając nowego bloga warto mieć pod uwagą opisane przez Ciebie wtyczki gdyż łatwo usprawnią nam sprawę. Od siebie polecam wtyczkę Pages links to, która na pewno przyda się nie jednej osobie, mi się ogromnie przydała gdy miesiąc temu robiłem portfolio dla swojej dziewczyny :)

 62. Jasiek94 pisze:

  Świetny wpis, bardzo mi pomógł ja dopiero zaczynam swoją przygodę z wordpressem i muszę powiedzieć że bardzo mi się to podoba. Dzięki wielkie za proponowane wtyczki na pewno się przydadzą.
  Pozdrawiam.

 63. Dawid pisze:

  Cały twój blog jest bogaty w wiedzę dotyczącą wordpressa, powinieneś to wszystko zebrać w całość i wydać w formie książkwoej
  Dawid ostatnio opublikował..Akcesoria do łazienek hotelowych – projektowanie wnętrza w hoteluMy Profile

 64. Wyrazista pisze:

  Pawle, wymieniłeś w artykule bardzo dobre wtyczki, z większości z nich korzystam na kilku blogach. To, co zwraca moją uwagę to główna wtyczka SEO, którą wymieniłeś. Podobnie jak kilku innych komentujących uważam, że Yoast jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o SEO.
  Wyrazista ostatnio opublikował..Agencja reklamowa full service, czyli marketing 360 stopniMy Profile

 65. plomyks pisze:

  Im więcej dodatków tym lepiej funkcjonuje WordPress i właśnie dlatego na swoich blogach stosuje różne dodatki takie które pasują do danej strony bo zbędny dodatek niepasujący na stronie raczej psuje niż pomaga
  plomyks ostatnio opublikował..VLCD czyli dieta niskokalorycznaMy Profile

 66. amelia87 pisze:

  A ja do optymalizacji wykorzystuję SEO by Yoast. Powiem szczerze, że jestem początkująca w SEO i właściwie nie wiem czy dobrze wybrałam ;) Ale póki co nie narzekam.
  amelia87 ostatnio opublikował..Bankowość w Polsce i na świecieMy Profile

 67. Sbeastian pisze:

  Dobry zbiór wtyczek, chyba najważniejsze z których warto korzystać. Co do wtyczek z zakresu optymalizacji to polecam SEO Ultimate. Inne wtyczki czasami maja problem z pokazywaniem prawidlowych meta tagów, ta natomiast nie ma problemu tylko pokazuje wszystko jak na tacy :)
  Sbeastian ostatnio opublikował..Witaj, świecie!My Profile

 68. Pix-web pisze:

  Imponująca lista wtyczek. Sam z wielu korzystam przy tworzeniu swoich stronek dla wordpressie dla klientów. Polecam także wtyczkę wp no category base w celu usunięcia uciążliwych koncówek z adresów podstron. Na pewno komus sie przyda :)

 69. Zamel pisze:

  według mnie najważniejsze są wtyczki dotyczące bezpieczeństwa no i jako takiego SEO. te nagrody za komentarz czy narzędzie ułatwiające kontakt według mnie nie są must-have
  Zamel ostatnio opublikował..Pilot zdalnego sterowania ZamelMy Profile

 70. Przemysław pisze:

  Ciekawe, chociaż zabrakło CommentLuv i ustawienia na dofollow.
  Przemysław ostatnio opublikował..Skróty klawiszowe w Windows 8 i 7My Profile

 71. tomek.prusik pisze:

  prawie ze wszystkich korzystam, mam jedynie problem z wtyczką related post
  tomek.prusik ostatnio opublikował..Czy copywriter pisze tylko teksty reklamoweMy Profile

 72. Jan pisze:

  Powiem szczerzę te wtyczki do wp sa boskie sam uzywam comentluv’a i sprawdza sie konkretnie :P
  Jan ostatnio opublikował..Ginekolog CzęstochowaMy Profile

 73. Ciekawe wtyczki, postaram się coś zaimplementować u siebie.
  android-blog.pl ostatnio opublikował..Automatyzacja systemu Android – z pomocÄ… przychodzi LamaMy Profile

 74. Piotr pisze:

  Jeśli chodzi o SEO to tylko Yoast w przypadku WP
  Piotr ostatnio opublikował..AFFINITY PHOTO w wersji beta za darmoMy Profile

 75. Lena pisze:

  Bardzo fajny wpis na pewno wykorzystam
  Lena ostatnio opublikował..Angielski CzęstochowaMy Profile

 76. ramzes pisze:

  Ja to w ogóle nie mam pojęcia na temat tych wtyczek, może stworzyć jakiś artykuł z bardziej szczegółowym opisem na ten temat?

 77. Monetka pisze:

  A czym się różni Platinum SEO od All in one seo pack? Osobiście korzystałem zawsze z tej drugiej, ale może warto się przestawić?

 78. arbiter8 pisze:

  Dzięki za wyczerpujący wpis gdyż widzę że kilku wtyczek mi brakuje.W komentarzach pojawiają się też ciekawe wtyczki.Może z któryś skorzystam

 79. Andrzej pisze:

  Ostatnio gdzieś czytałem że niestety ale wtyczka All in one seo pack ma bardzo dużo dziur które wykorzystują hakerzy.
  Andrzej ostatnio opublikował..Pożyczka bez BIK – czy dla każdego ?My Profile

 80. Agnieszka pisze:

  Skorzystam z wiedy w artykule i komentarzach. Dziekuje
  Agnieszka ostatnio opublikował..Terapia elektrowstrząsowaMy Profile

 81. Adam pisze:

  Fajny artykuł, przemyślane zestawienie dodatków do wordpress. Polecam ten wpis.
  Adam ostatnio opublikował..10 najważniejszych wskazówek dla początkującego kamerzysty.My Profile

 82. Karolina pisze:

  Fajną wtyczką jest SNAP – pozwala na zintegrowanie bloga z kilkoma serwisami społecznościowymi i automatycznego wrzucania naszych postów co jakiś czas, np. co 2 dni ;) Sam tworzy linki :)

 83. szymon pisze:

  Dla mnie niezbędne wtyczki to all in pack seo, oraz contact form, formularze + jakieś wtyczki do wyświetlania slidera/galerii np. Nextgen.

 84. Piotr pisze:

  Pamiętać trzeba, aby nie przesadzać z ilością zainstalowanych wtyczek ponieważ znacząco mogą obciążyć nas serwis. Wiele mało popularnych wtyczek podatnych jest na ataki i może przysporzyć wielu kłopotów.

 85. Dominika100 pisze:

  ja myślę że All in one seo pack jest dobry, ale z innych nie korzystałam więc mogę tylko to doradzić:)

 86. Andrzej pisze:

  Chyba muszę popracować nad moją mapą strony. Ta wtyczka bardzo mi się przyda. ;)

 87. mareczek pisze:

  Już dość długo współpracuję z wordpressem ale niektórych wtyczek nie znałem. Dzięki za spis

 88. Karol B24 pisze:

  Większość moich stron oparta jest na WordPressie, dlatego ten artykuł będzie mi ogromnie przydatny. Ja dodałbym do tego zestawienia jeszcze Yoast ponieważ jest to mega przydatna wtyczka szczególnie przy samym pisaniu artykułu za pomocą edytora WP. Wtyczka sama podpowie nam co moglibyśmy jeszcze poprawić, co dodać, co skrócić itp.

Dodaj komentarz